"

İmplant Diş Yaptırmak İsteyenlerin Bilmek İsteyecekleri Bilgiler

Bu konu emel tarafından 2 sene önce açıldı, 217 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
emel
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 1
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

İmplantlar Güvenli Midir Ve Ne Kadar Süre Dayanır?

İmplantlar güvenli, iyi kurulmuş bir tedavidir. Doğal dişler gibi bir çok implantın, onları önemsediğiniz sürece devam edeceğini söylemek muhtemelen doğrudur.

İmplantlarınıza ne kadar iyi baktığınıza ve düzenli bakım randevularınıza gidip gitmediğinize – ne kadar dayanacaklarına dair en büyük etkiye sahip olacaksınız.

İmplantlarınıza bakmazsanız, ihmal edilen doğal dişlerinize benzer bir kaplama geliştireceklerdir. Tedavi edilmediği takdirde, bu diş eti iltihabı, kanama, ağrı ve genel rahatsızlıklara yol açabilir. Bütün bu problemleri doğal dişlerle alabilirsiniz.

Eğer implantlarınız iyi bakılmışsa ve takılı oldukları kemik sağlam ve sağlıklıysa, uzun yıllar dayanmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, diğer cerrahi implantlarda olduğu gibi (kalça protezi gibi) ömür boyu garanti yoktur.

Bazı Dişlerim Var. Hala Implantlarım Olabilir Mi?

Evet. İmplantlarla değiştirilen herhangi bir sayıda dişe sahip olabilirsiniz – tek bir dişten komple bir sete.

Eksik Dişleri Değiştirmek Için Implantlar Her Zaman Kullanılabilir Mi?

Çenenizdeki kemiğin durumuna bağlıdır. Diş hekiminiz hala orada bulunan kemik miktarını bulmak için bir dizi özel test ayarlayacaktır. Yeterli değilse veya yeterince sağlıklı değilse, ilk önce kemiğe greft yapmadan implant yerleştirmek mümkün olmayabilir.

İmplantlar Acıyor Mu?

Bir implant yerleştirmek genellikle diş çekmekten daha kolaydır ve genellikle basit bir lokal anestetik kullanılarak yapılır. O sırada herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz, ancak bir ekstraksiyondan sonra, ameliyattan sonraki hafta boyunca biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Bazen çok endişeli veya durum karmaşıksa diş hekiminiz size yatıştırıcı verebilir. Genel anestezikler implantlar için nadiren kullanılır ve genellikle sadece çok karmaşık durumlarda kullanılır.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Diş hekiminiz tedavi başlamadan önce size sert bir takvim verebilir.

Bazı sahte dişler artık implantlarla aynı anda takılabilir (bunlara “acil implantlar” denir). Bunların sizin için uygun olup olmadığını görmek için diş ekibinize danışın. Genellikle takma dişler yerleştirildikten 3 ila 4 ay sonra takılırlar. Bazen tedavi daha uzun sürer ve diş hekiminiz sizinle tedavi süreniz hakkında konuşabilir.

Son Bakım Hakkında

Diş hekiminiz size implantınızın nasıl görüneceğine dair talimatlar verecektir. Ameliyattan sonra size bazı ağrı kesiciler verebilirler – ya da ihtiyaç duyduğunuzda önümüzdeki birkaç günü devralacaksınız.

Sonra Ne Olur?

İmplantlarınız yerleştirildikten sonra, çenenizdeki kemiğin üzerinde büyümesi ve onlara yapışması gerekir. Bu genellikle birkaç ay sürer. Bazen implantlar, bundan daha erken takılacak yanlış dişlere yerleştirildiklerinde yeterince stabil olabilirler.

Eğer bir, iki veya üç dişi değiştiriyorsanız, bu sırada geçici bir proteziniz olabilir . Zaten tam protezleriniz varsa, implantlarınız iyileşirken bunları takmaya devam edebilirsiniz. Takma dişlerinizin ameliyattan sonra düzgün bir şekilde uyması gerekecek ve onu korumak için genellikle implant bölgesine bir “iyileşme başlığı” yerleştirilecektir.

İmplant Dişlerinin Temizlenmesi Zor Mu?

Hayır. Ancak uzun süreli, başarılı bir implanta sahip olmak için bakım sonrası bakım önemlidir. Diş hekiminiz, implantlarınızın nasıl görüneceğine dair size detaylı tavsiyelerde bulunmalıdır. İmplantlara bağlı dişlerin etrafındaki temizlik, doğal dişlerin temizlenmesinden daha zor değildir. Ancak, ulaşılması zor alanlar olabilir ve bunları nasıl temizleyeceğiniz gösterilecektir. Hijyenistinizi daha sık ziyaret etmeniz gerekebilir, ancak diş hekiminiz sizinle bu konu hakkında konuşabilir.

Kendi Dişlerim Olduğunda Sakız Hastalığım Olsaydı, Implantları Alır Mıyım?

Evet, onları yeterince önemsemiyorsan. Onları temiz tutarsanız ve diş hekiminiz tarafından düzenli olarak kontrol ettirildiyseniz, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sigara içmek ayrıca implantların sağlığını da etkiler. Yani, eğer sigara içiyorsanız, implantlarınıza daha dikkatli bakmanız gerekebilir. Bazı diş hekimleri, sigara içenlere diş implantları yerleştirmeyecektir.

İmplantlara Sabitlendiklerinde Dişleri Çıkarabilir Miyim?

İmplantlara takılan dişlerin çoğu sadece diş hekimi tarafından takılabilir ve çıkarılabilir. Bununla birlikte, implantlara takılı çıkarılabilir protezleriniz varsa, bunları temizlemek için çıkartabileceksiniz.

İmplantlar Gösteriliyor Mu?

Çoğu implant tam olarak doğal dişler gibi görünür.

Kayıp Dişler Için Bir Implantım Var Mı?

Tek bir dişiniz eksikse, onu desteklemek için bir implanta ihtiyacınız olacaktır. Bir kaç dişiniz eksikse ve bunlar birbirinin yanındaysa, her diş için bir tane implantınız olabilir. Ya da iki veya daha fazla implantınız varsa, her biri birden fazla dişi destekleyebileceklerini görebilirsiniz. Diş hekiminiz sizin için en iyi seçenek hakkında sizinle konuşacaktır.

Ya Bir Kaza Geçirirsem?

İmplantlar ve destekledikleri dişler, bir kazayla doğal dişlerin yapabildiği şekilde zarar görebilir. Bu nedenle, temas veya hareket eden nesneleri içeren sporlar yaparsanız, profesyonelce yapılmış bir ağızlık takmanız önemlidir.

Ağız koruyucularla ilgili bilgilerimizi yararlı olabilir. Sadece dişler hasar görürse, genellikle implanttan çıkarılabilir ve değiştirilebilir.

Bununla birlikte, eğer titanyum implantın kendisi onarımın ötesinde hasar görürse, çıkarılması çok zorsa, çenede güvenle bırakılabilir. Hasarlı olanın yerine başka bir implant yerleştirilebilir.

İmplant Kemiğe Uymazsa Ne Olur?

Bu çok nadiren olur. İmplantın iyileşme döneminde ya da hemen ardından gevşemesi halinde, kolayca çıkarılır ve çeneniz normal şekilde iyileşir. Çeneniz iyileştikten sonra, buraya başka bir implant yerleştirilebilir. Veya diş hekimi, başarılı bir şekilde implante edilmiş sahte dişlere takarak bir köprü yapabilir.

NHS’de Tedaviyi Alabilir Miyim?

İmplantlar normal olarak NHS’de mevcut değildir. İmplantlar özel olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, birçok durumda tedavinin maliyeti, kronlar ve köprülerle daha geleneksel diş tedavisinin maliyetinden sadece biraz daha fazladır . Uzun vadede, implantlar genellikle daha uygun maliyetli ve tatmin edici bir seçenektir.

İmplantların da başka avantajları vardır. Tek bir dişi değiştirmek için bir implantınız varsa, her iki tarafındaki dişleri kesmeye gerek yoktur. Eğer bir köprünüz varsa, diş hekiminizin bunu yapması ve köprüyü desteklemek için bu dişlere kron takması gerekir.

Normal protezler genellikle yeme ve içmeniz etkilenir çünkü protezler hareket edebilir. Ancak bir implanta takılan dişler bu soruna neden olmaz, çünkü kemiğe doğal dişlerden daha sıkı bağlanırlar.

Bu Tedaviyi Nereden Alabilirim?

Dişçiniz ile konuşun. Bu türden tedavilerin bir kısmını veya tamamını zaten yapmış olabilirler ve size ihtiyacınız olan tavsiyeyi verecektir. Ya da sizi değerlendirme ve tedavi için deneyimli bir “implantolog” a yönlendirebilirler.

Sormayı unutma:

  • Tam olarak hangi tedavi önerilmektedir.
  • Bu çalışmada dişçinin sahip olduğu deneyim.
  • Tedavinin toplam maliyeti.
  • Alternatifler nelerdir.

Bir tedavi planı aldığınızdan emin olun, bir tahminde bulunun ve tedaviniz için bir teminat olup olmadığını sorun.

Aldığınız cevaplardan memnun değilseniz, ikinci bir görüş isteyin. Çok fazla zaman, çaba ve para harcayacaksınız, bu yüzden tedavinin sonunda neler aldığınızı bildiğinizden emin olmalısınız.

İmplant Diş ?

 

Hiçbir hasta ya da kişiye özel dental implant tedavileri tam olarak aynı değildir, bu nedenle diş implantlarının randevu, prosedür ve maliyeti, kişiye göre değişir. Diğer diş değişimi seçenekleriyle farklı olarak, diş implantları yüksek için özelleştirilmiş sizin diş ve ağız – onlar kadar doğal bakmak neden olmasıdır.

Bununla birlikte, diş implantlarının maliyeti diğer diş değiştirme seçeneklerine çok daha uygun olma eğilimindedir, çünkü diş implantları çok uzun, hatta bütün bir ömür boyunca dayanabilir. En önemlisi, deneyimli, güvenilir bir implant diş hekimini kullanmak isteyeceksiniz , böylece implantlarınız uzun süre dayanır ve iyi görünür. Diğer diş değiştirme seçeneklerinin daha düşük ön maliyete sahip olduğu görünebilir, ancak bu maliyeti tekrar tekrar ödeyerek diş implantları ile karşılaştırıldığında pahalı hale getirmeye devam edersiniz.

The New York Times’a göre, tek bir dişin yerini alacak bir implant dişin maliyetinin 3,000 ila 4,500 $  arasında olduğu tahmin edilmektedir . Bununla birlikte, mümkün olan en düşük maliyeti elde etmenin anahtarı, kimlik bilgisi olan bir  implant diş uzmanı ile kontrol etmektir .

Yukarı da yazan yurt dışı fiyatlarıdır, aşağıda ki tablo da görebilirsiniz fiyat listesimizi ;

Türkiye’ de implant diş yaptırmak isteyenlerin tahmini karşılarına çıkacak olan fiyat listesi aşağı da ki şekildedir.

2019 İmplant Diş Fiyatları KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  990 TL
Kemik İçi  İmplant ( implant Ücreti Hariç )  639 TL
Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene)  1275 TL
Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene)  2520 TL
( Zirkonyum Diş) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )  385 TL
 ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )  385 TL
Tam Seramik  ( Metal Desteksiz Porselen )  750 TL
Diş Çekimi  120 TL
Gömülü Olan Diş Çekimi  350 TL

Diş implantları için son derece düşük fiyatlara sahip reklamlar görürseniz ne olur? Bu diş implant fiyatlarının gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Gerçek olamayacak kadar güzel bir şey hakkında ne derler bilirsiniz. Bu yüzden anahtar, güvendiğinizi bildiğiniz bir implant dişçisinin doğru sorularını sormaktır : Fiyat, kemik büyütme, yumuşak doku tedavisi, ekstraksiyon içerir mi? – gerekirse, abutment, taç ve geçici, anlık yük? Kronun nerede üretildiğini, implantın büyüklüğünü ve aklınıza gelen her şeyi sorun. Diş hekiminiz sorularınızı cevaplamaktan mutlu olmalıdır. Bu nedenle, AAID Kimlik Bilgileri İmplant Diş Hekimi Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz cevapları alabilirsiniz ve hem şimdi hem de uzun vadede sizin için güvenli ve en iyi tedaviyi planlamak için implant diş hekiminize güvenebilirsiniz.

Buradaki vurgu, kimlik bilgisidir. Herhangi bir diş hekimi implantlar sunabilir, ancak güvenilir bir implant diş hekimi sizin için en iyi yaklaşımı bulma deneyimini doğrulamıştır, bu da implantın hem sürdüğü hem de sürdüğü kadar ön ve uzun vadede maliyetinizi en aza indirir.

İlk randevu ve değerlendirmeden sonra, dental implant uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet sayısını içeren bir tedavi planı sunmalıdır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olduğunda sizi bilgilendirmelidir.

Dental implant diş hekimi görmeden önce diş implantları için bir fiyat teklif ederseniz , dikkatli olmalısınız . Tek fiyatla uyumlu bir yaklaşım size, sizin için kişiselleştirilmiş bir plan tasarlayabilecek nitelikli, deneyimli bir dental implant uzmanı tarafından görüldükten sonra alacağınızdan daha yüksek bir maliyet sağlayabilir.

Dişleriniz gülümsemeden ve güveninizden, zevk aldığınızdan bahsetme ve konuşma etkinliklerine kadar herşeyi etkilediğinden ve eksik dişleri düzeltmek için daha iyi bir seçenek olmadığı için, diş implantları seveceğiniz bir yatırımdır . Şu anda seçenekleri keşfetmek için size yakın bir implant dişçisi bulun .

Diş implantları uzun vadeli bir yatırımdır. Kalifiye, deneyimli bir implant uzmanı kullandığınızdan emin olmak için, diş hekiminize “AAID tarafından yetkilendirilmiş misiniz?” Diye sormanız önemlidir.

Anahtar Kelime:
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 175 Kayıtlı Üye
  • 450 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye GamerRip
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)