7 Günde Yeni Vücut

Bu konu Nida Şahin tarafından 12 ay önce açıldı, 268 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
12 ay önce

Sindirim sistemimizi alt üst etmiş olabiliriz, ancak bunu düzeltmek imkansız değil .Basit öneriler ile sindirim sistemimizi yediden eski haline getirebiliriz.İşte 7 günde yeni vücut !

 

1.GÜN

 

Öncelikle fast food ürünlerine veda ediyoruz.Asitli içecekleri, kızartmaları ve işlenmiş gıdaları hayatımızdan çıkartıyoruz.Amacımız ise bu gıdaların sindirim sistemimize verdiği zararı önlemek , toksinlerden arınmak !

 

2.GÜN

 

Lif kaynağı olan sebze meyvelere yönelmenin vakti geldi.Yüksek lif içeren ve antioksidan özelliği olan sebzelerden bir kür uyguluyoruz.

 

3.GÜN

 

Vücudumuza doğru yağı almayı öğreniyoruz.Nasıl mı ? Zeytinyağı , fındık yağı gibi az işlenmiş hakiki yağları salata ve yemeklerde kullanıyoruz.Chia tohumu ,keten tohumu ve kuruyemiş tüketerek bağırsak sağlığımızı koruyoruz.

 

4.GÜN

 

Karbonhidratı tam tahıllı ekmek , karabuğday yulaf gibi yüksek lif içeren gıdalarla tüketiyoruz.Hem sindirim sistemi düzenleniyor, hem zayıflıyoruz.

 

5.GÜN

 

Kuru baklagillere yöneliyoruz.Nohut, fasulye , mercimek gibi baklagilleri tüketmeden 1-2 saat su içerinde bekletiyoruz.Hem protein alıp hem lif kaynağı sebebi ile sağlıklı besleniyoruz.

 

6.GÜN

 

Probiyotikleri tanıyoruz.Kefir , yoğurt,boza tüketimini arttırarak bakterilerin sindirm sistemimizi koruması için kalkan oluşturuyoruz.

 

7.GÜN

 

Hayatımıza yürüyüşü eklemeliyiz.Her gün en az yarım saat tempolu yürüyüş yapmaya özen gösteriyoruz.Kas sistemi,sindirim sistemi,beyin ve ruh sağlığımız için kendimize yapacağımız en büyük iyilik.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 81 Kayıtlı Üye
  • 434 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye gstgfeees
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)