Bavul Hazırlama Tüyoları

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 422 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

 

Tatil için bavul hazırlama denilince benim için kabus başlıyor(du). Çünkü ne zaman tatil bavulu hazırlasam hep bir şeyleri evde unutuyorum ( ve onlar genellikle önemli şeyler oluyor). Güneş kremi, fotoğraf makinası veya telefonun şarj kablosu gibi olmazsa olmaz eşyaları unutmakta üzerime yoktur. En sonunda pes ettim ve bavul nasıl hazırlanır diye araştırmaya başladım. Neyse ki yalnız değilmişim. Bavul hazırlarken dikkat edilecek detayları, en önemli adımları öğrendiğime göre bu altın değerindeki bilgileri seninle paylaşma zamanı geldi. 

 

Pratik bavul hazırla

‘Pratik bavul nedir?’ diye sorduğunu duyar gibiyim. Bavulunda işine yarayacak, mutlaka giyeceğin/kullanacağın şeyler olmalı. Giyip giymeyeceğine emin olmadığın o eteği yanına almamalısın, çünkü giymeyeceğini ikimiz de biliyoruz. Hiç takmadığın takılarını da yanına götürmene gerek yok. Kıyafetlerini seçerken kombinlerine karar verip bavuluna eklemelisin. Her bavulun olmazsa olmazı ince yağmurluk ve spor ayakkabınu unutmamalısın.

 

2 gün önceden bavulunu hazırla

Tatil bavulumda sürekli eksikler oluyor diyorsan, bavul hazırlamaya tatile gitmeden en az 2 gün öncesinde başlamalısın. Bavulunu aç ve içine ihtiyacın olan herşeyi koymaya başla. İki gün boyunca aklına geldikçe, yanına almak istediğin eşyaları bavuluna ekleyebilirsin. 

 

Kıyafetler bavula nasıl yerleştirilir?

Kıyafetlerini bavula yerleştirirken katlayarak koyuyorsun, değil mi? Tatil bavulu hazırlarken kıyafetlerini her zaman rulo yaparak yerleştirmelisin. Böylece eşyalarının daha az yer kaplamasını sağlayabilirsin. Rulo yaptığın kıyafetlerini tatilde açtığında ütüye gerek kalmadığını görünce çok sevineceksin. Kıyafetlerinin dışında yanına aldığın ayakkabı kutuların içine minik takılarını veya çoraplarını koyarak boş yerleri doldurabilirsin. 

 

Makyaj çantası nasıl hazırlanır?

Vee geldik tatil bavulunun en önemli kısmına: Makyaj çantası! Tatile giderken makyaj çantanı çok dikkatlice hazırlamalısın. Tatilde yanına alacağın makyaj malzemelerinin waterproof olmasına özen göstermelisin. Klasik renklerin aksine canlı ve tatil moduna uygun renkleri makyaj çantana ekleyerek makyajında farklılığa gidebilirsin. Makyaj çantanın olmazsa olmazı, allık, aydınlatıcı ve BB krem. Bu sezon makyajlarda pembe allığı çok görüyoruz, belki sana ilham olabilir.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 462 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)