Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 409 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

KALP YÜZ ŞEKLİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Dar çene ve geniş alın karakteristiğinde kalp şekli yüze sahip kişiler çekik ve köşeli güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirler. Amaç göz seviyesinin altındaki hattı geniş göstermektir. Çenenin darlığını dengelemek için üst kısımlarda ve şakaklarda süslemeler bulunan çerçeveler tercih edebilirsiniz.

KARE YÜZ ŞEKLİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Köşeli bir yüz yapısına sahip kişiler yuvarlak, çekik ve oval modelleri tercih edebilirler. Dikdörtgen yüz şekline sahipseniz ince saplı, kare forma sahipseniz daha kalın saplı modeller seçebilirsiniz. Keskin hatları dengelemek için yumuşak hatlı çerçeveler uygun bir tercih olacaktır.

OVAL YÜZ ŞEKLİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Yüz yapısı orantılı, ince çene ve belirgin elmacık kemiklerine sahip oval yüzlü kişiler için geniş çerçeveli modeller dışındaki modeller uygundur. Oval yüzlüyseniz gözlük seçiminde fazla bir kısıtlamayla karşı karşıya kalmazsınız. Kelebek, yuvarlak, çekik, köşeli, oval ve damla modellerini tercih edebilirsiniz.

ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Çene hattı dar ve alnın geniş olduğu üçgen yüz şekline sahip kişiler pilot, çekik ve köşeli gözlük modellerini tercih edebilirler. Amaç dar olan çeneyi dengelemek olduğundan üst kısmında detaylar/süslemeler bulunan veya alt çerçevesi olmayan bir modeli tercih edebilirsiniz.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

En ve boy orantısına sahip yuvarlak yüzlü kişiler için oval, çekik, pilot ve köşeli güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirler. Bu gözlük formlarının seçilmesindeki amaç yüzü daha ince ve uzun göstermektir.

 

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)