"

Vücut Ölçülerinize Uygun Kıyafet Bulmanın 5 Kuralı

Bu konu tarafından 6 sene önce açıldı, 1434 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 53 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı:
6 sene önce

Jeanler: Streç Vücudunuzu Olduğundan Daha Güzel Gösterir.

 

Kendinize uygun jean bulmakta zorluk yaşıyorsanız seçiminizi streç modellerden yana kullanabilirsiniz. Sezonun trendi mom jean’ler olsa da spandex içeren kumaşlar vücudunuzdaki hataları saklamanıza yardımcı olur. Büyük cepler de vücudunuzun arka kısmındaki kusurları kapatmakta size yardımcı olur.

Sutyenler: Cup Ölçülerini ve Bant Ölçülerini Küçümsemeyin

 

Tam oturan bir sutyende göğüsün sutyenin üzerinden çıkmaması gerekir. Bu nedenle sutyen deneyeceğiniz zaman koltuk altınızdan başlayarak göğüslerinizi ölçmeniz gerekir. Göğsünüzü sıkıştırmak yerine desteklemesi ve toplaması gerekir. Sutyeninizin bandının da sırtınızda düz durması gerekir. Aşağı doğru inen sutyen bantların sizin ölçünüzden büyük olduğu, yukarı doğru çıkan bantların ise sizin ölçünüzden küçük olduğu anlamına gelir.

Blazerlar: Vücudunuzun En Geniş Bölgesine Göre Satın Alın

Bu basit kural her şeyi değiştirecektir. Blazerı vücudunuzun en geniş olduğu bölgeye oturacak şekilde seçmelisiniz. Omuz veya göğüs kısmınızı sıkıştıracak bir blazer yerine, omuzlarınıza ve göğüslerinize oturan bir blazer seçerek bel ve kol kısmınızı bol bırakabilirsiniz.

Bikini ve Mayolar: Rengi Avantaja Çevirin

 

Mayo ve bikini seçerken çoğu zaman silüeti ve tasarımı düşünürüz ancak renk de bu ikisi kadar önemlidir. Vücudunuzdaki beğendiğiniz bölgelere dikkat çekmek için parlak tonlar kullanabilirsiniz. Vücudunuzda saklamak istediğiniz noktalarda ise koyu renkler kullanabilirsiniz. Bikini altı ve üstünü farklı renklerde almaktan korkmamalısınız. Vücudunuzun üst kısmına dikkat çekmek için parlak tonlarda bikini üstünü, saklamak istediğiniz kalçalarınız için seçtiğiniz koyu renkli bikini altı ile kombinleyebilirsiniz.

Tulumlar: Standart Kuralları Uygulayın

 

Minyonlar, standart pantolon genişliği veya bilek kısmına doğru darlaşan paça genişliğini tercih etmelidir. Armut tipi vücuda sahip olanlar, vücudun alt yarısına oturan tulumlar tercih edebilir. Kum saati tipi vücuda sahip olanlar ise bellerini vurgulamak için yüksek bel veya belden bağlamalı modeller tercih edebilir.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 361 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 5 Cevap
  • Son Üye Louiseadvof
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • MODERATÖR (10)