Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 523 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Her kadın kusursuz ve güzel görünmek ister.Doğru kıyafet seçimi , şıık ayakkabılar, kusursuz makyaj ve muhteşem saçlar kadınların öncelikli tercihidir.Kadınlar için kıyafet önemli bir yapıya sahiptir.Her kadın giydiği kıyafetin yakışmasını ve vücut ölçülerine uygun olmasını ister.Uzun boylu kadınlar kıyafet bulmakta ve kombin yapmada kısa boylu kadınlara göre daha şanşlıdır.Ancak  kısa boylu kadınlar giyim tarzlarında bazı noktalara dikkat ederek vücut proporsiyonlarını daha uzun gösterebilirler.İşte o noktalar:

 

Pantolonda yüksel bel, boru paça ve dökümlü!

Artık kış ayları geride kaldı. Kalın kotları rafa kaldırma zamanı da geldi. Kısa boylu kadınlarda kıyafet alışverişinin en zor safhası doğru pantolon seçimi. Yüksek bel pantolonlar bacakları her zaman olduğundan daha uzun gösterir. Jean, kumaş ya da desenli yüksek bel pantolon ve şortları gardırobunuzun ayrılmaz parçası haline getirin.

Bacaklarınızı Gösterin 

Eğer düzgün bacaklara sahipseniz mini etekler ve elbiseler sizin ilk tercih etmeniz gereken parçalar. Üzerinizden çıkarmayın. Böylece bacakalrınız olduğundan daha uzun ve zerif görünecektir.

 

Doğru Aksesuar Tercih Edin

En çok kullanılan aksesuarların başında gelen kemerler, aynı zamanda kişiyi iki farklı parça şeklinde algılamaya sebep olur, bu durumda boyun daha kısa gözükmesini sağlar. Bu sebeple kısa boylu kadınlar kemer kullanacakları zaman mutlaka ince kemerleri tercih etmelidirler.Bir diğer aksesuar olan çantalar da ise, daha küçük gösteren büyük ve geniş çantalar yerine, daha uzun görünmeyi sağlayan küçük çantalar kullanılmalıdır.

Tek Renk Tercih Edin.

Tepeden tırnağa tek bir renk giymek, yükseklik yanılsaması verir ve daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, tıknaz bir görünüm oluştururken siluetinizi bozabilir.

Topuklulara Merhaba Diyin.

Kısa boylu kızlar için en belirgin ve benimsenmiş moda ipuçlarından biri topuklu ayakkabı giymektir. İster birkaç santimetre daha uzunluk ister daha fazla uzunluk peşinde olun, bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verecektir. Eğer stilettolarla etrafta salınmaya alışık değilseniz, dolgu topuklu ayakkabılar gibi daha ‘güvenli’ bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

 

Doğru Deseni Seçin 

Desenlerin popülaritesi değişmeyecek bir gerçek. Doğru deseni seçmek uzun görünme illüzyonunun bir parçasıdır. Eğer kısa boyluysanız büyük desenlerden uzak durmalısınız. Bunun yerine uzun ve dar ya da küçük desenleri kullanın.

 

Dar Kıyafetleri Sevin

Kısa boylu kadınlar dar giyimi kucaklamalılar. Çok hımbıl veya hacimli şeyler görünümünüzü şişirme ve sizi daha bodur gösterme potansiyeline sahiptir.

 

Kısa Pantolonlardan Uzak Durun 

Kısa paçalı pantolondan uzak durmalısınız. Sizin tercih etmeniz gereken ayakkabının hemen üzerinde biten pantolon modelleri olmalı.

 

Tsihirtleri Pantolonunuza Sokun 

Kısa boya sahip kadınlarda amaç her zaman uzun gözükmek olmaktadır. Bu sebeple pantolon tercihlerinde de onları daha uzun gösterecek yüksek bel pantolonları giymek boy konusundaki kusuru örtmeye yardımcı olur.

 

Uzun Elbiseler Tercih Edin 

Uzun elbiseler ya da etekler her zaman kısa boylu kadınların ana takıntısı olmuştur. Uzun, pileli eteklerin sizi yutmak gibi bir eğilimi vardır. Belki maxi eteklere karşı olan korkunuz bu yüzdendir. Kısa boylular için önerim maxi elbiseleri kendinize yakıştırın. Pürüzsüz kolon-stil etek ve elbiseleri bir deneyin!.

 

Koyu Renk Tercih Edin 

Koyu renkler giymek size daha şık ve düzgün bir görünüm verir. Bu yüzden “siyah zayıf gösterir” teorisi vardır. Koyu renkleri birlikte giymek kısa boylularda uzatılmış bir silüet oluşturur.

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 459 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)