Zeki İnsanlarda Görülen En Belirgin Özellikler

Bu konu Nida Şahin tarafından 11 ay önce açıldı, 217 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
11 ay önce

-Zeki insanlar idealist ve fantastik bileşimini bünyelerinde taşırlar.

-Zeki kimseler hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar ve hem de hayal dünyası içinde yaşarlar. Üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir.

-Üstün zekalı insanlar lider ruhlu insanlardır.

-Zeki kişiler hem disiplinle ve hem de oyun oynar tarzda işlerine eğilirler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası da vererek yaptıkları işten büyük bir zevk alırlar.

-Zeki insanlar için doğuştan lider insanlardır denilebilir. Genellikle öğrenciliklerinden itibaren lider ruhlu özellikleri belirginleşir. Küçük yaşlardan itibaren, okulda, arkadaşları arasında sürekli ön plana çıkarlar. Hemen her konuda söyleyecek bir şeyleri vardır.

-Konuşmaları ve istekleri sürekli emir kipindedir. İnsanların kendisini mutlaka dinlemesini isterler. Çevresindeki insanların durumlarına göre hareket ederek, sürekle onları elinde tutmayı başarırlar. Sevecen ve babacan tavırları vardır. Bazen konuşmalarında çevresine karşı kırıcı olsa bile hatasında ısrarcı olmamaya çalışırlar. Ancak tüm bunlara karşın hiç kimsenin onu idare etmesine müsade etmezler Onların hayatlarında “benim hiç kimseye ihtiyacım yok” tavırlarını okumak mümkündür.

-Genellikle her konuda söyleyecekleri şeyler olduğu için her türlü insana hitap edebilirler.

-Bazen dik kafalı ve hafif ukala tavırları ile dikkat çekici olurken sevecen ve hoşgörü dolu tavırlarıyla dikkat çeker.

-Zeki insanların duyguları çok yoğundur. Mantıksal gelişim aynı zamanda duygusal gelişimi de etkileyecektir. Bu duruma göre çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz, çünkü çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.

-Zeki insanlar naziktir

-İnsancıl yönleri fazladır ve karşılarındakine değer verirler ve nezaket kurallarına uyarlar.. Hangi zeki insanı araştırırsanız araştırın, nazik olduğunu görürsünüz.

-Mantıksal gelişim aynı zamanda duygusal gelişimi de etkileyecektir. Bu duruma göre çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz, çünkü çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.

-Sanata ve zevkine düşkün insanlardır.

-Fiziksel enerjileri yüksektir.

-Özelliklerinden bir tanesi çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır.

-Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarak da irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.

-Bakışları ve anlayışları oldukça keskindir.

-Üstün zekalı insanların diğer bir özelliği ise hem zeki görünüşlü olmaları ve hem de doğal görünmeleridir.

-Hem zekalarını belli ederler, hem disiplinlidirler ve hem de çocukça bir yapıyla hareket ederek oyun oynar tarzda işlerine eğilirler. Bu nedenden dolayı da “bu kişi gerçekten zeki mi?” diye sorgulanırlar.

-Zeki kimseler hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar ve idealist insanlardır, hem de hayal dünyası içinde yaşarlar.

-Tüm zeki insanlar hayata ve olaylara diğer insanların baktıkları gibi bakmazlar. Onların gerçekleştirmek istedikleri idealleri vardır. Ve bu uğurda her şeyi göze alırlar. Yaptıkları işleri en ideal şekilde yapmak isterler. Kötünün iyisine ya da ikinciliğe asla razı olmayı yapıları gereği kabul etmezler. Her zaman ileriye dönük yaşarlar, fazla idealistlikleri onları bazen hayalperest yapsa da çoğunlukla gerçekçi ve ayakları yere basan insanlardır.

-Ürettikleri şeyler gerçek dünyada kullanılacaktır, ancak olmayan şeyleri üretmek zorundadırlar. Normal insanlara göre üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir, ancak bilimsel çalışmalar fantastik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.

-Üstün zekalı insanlar son derece karakter olarak inatçı yapılı kimselerdir. Başarısızlıkta asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Birçok bilim insanı bu tür ortak özellikler taşımıştır.

-Zeki insanlar mükemmeliyetçidirler

 

 

 

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 81 Kayıtlı Üye
  • 434 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye gstgfeees
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)