Sizi Zehirleyen ve Tüketen İlişkiden 5 Adımda Kurtulun

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 266 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

1.Güçlü bir etik anlayışınız olduğunu hatırlayın.

Unutmayın ki aileniz sizi bu güne kadar getirmiş. Size gerekli özeni, ilgiyi ve saygıyı vermişler. Bir de bunun üzerine arkadaşlarınız ve çevreniz tarafından belli bir noktaya gelmişsiniz. Bunları asla tek bir kişi için göz ardı etmeyin.

Ne olursa olsun kendi etik değerlerinizi tekrar düşünün ve sizin istemediğiniz bir şekilde kimsenin size davranmasına izin vermeyin.

2. Kimseye ihtiyacı olmayan bir kadın olduğunuzu unutmayın.

Siz anneniz ve babanızdan başka kimsenin çocuğu değilsiniz, haydi onu geçin kimsenin tescilli bir malı değilsiniz. Kimse size sahip olamaz, sizi kullanamaz, size hak ettiğinizden az değeri gösteremez. Bu nedenle kendinizin kendinize ne kadar yettiğini her gün gözlerinizin içine bakarak tekrarlayın. Gerekirse kendinizle gurur duyduğunuz şeyleri yazın.

3. Bir daha ki sefere size değer vermeyecek adamı 1 kilometre öteden tanıyacak kadar tecrübeli olun.

Her ilişki bir tecrübedir, ancak siz bu tecrübelerdeki dersi almazsanız tekrar tekrar aynı insanlar karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle hatalarınızdan ders alın. Kesinlikle aynı tarzda insanlara “belki değişir” diye bir şans vermeyin.

4. Size saygısızlık yapana toleransınız “sıfır” olsun!

Bunu asla unutmayın. Herşey geliştirilebilir, herşey düzelebilir ancak saygısızlık asla değiştirilemez. O her zaman sizi kıracak ve üzecektir. Bu nedenle saygısızlığa ASLA tolerans göstermeyin.

5. Unutmayın ki her ilişkiniz sizi sizi yapan en büyük olaylar zinciridir.

Eğer siz bugün olduğunuz insansanız bununla gurur duyun. Ve unutmayın ki yol boyunca sizi kıran, sizi üzen ne varsa sizi siz yaptılar. Onlara teşekkür edin, onlarla büyüyün, onlara saygı duyun ve teslim edin.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 118 Kayıtlı Üye
  • 441 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye zeliha
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)