Hafızayı Güçlendirmenin 7 Yolu

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 289 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Bulmaca çözün

Bilgisayar, telefon ya da gazete eklerindeki bulmacaları çözün. Bulmaca çözerek sadece bilgilerinizi tazelemekle kalmayacak, aynı zamanda eski bilgilerinizi hatırlamaya çalışırken beyninizdeki sinapslar da yeniden aktifleştirecektir.

Uykunuza dikkat edin

Rahat uyuyamadığınız gecelerden sonraki gün yaptığınız işlere odaklanmanız ne yazık ki zor olur. Çünkü uyku ve hafıze birbiriyle bağlantılıdır. Öğrenmek ve odaklanmak için ihtiyacınız olan uykuyu almanız gerekir. Ayrıca siz uyurken beyniniz, yeni öğrendiğiniz bilgiyi kavramanıza yardımcı olur.

Sebze ve meyve tüketin

Sebze ve meyveler, hafızayı kuvvetlendirir ve zihin sağlığını güçlendirir. Özellikle meyveler, bilişsel fonksiyonu güçlendiren antioksidan türlerinden biri olan antosiyanin kaynağıdır ve Alzheimer hastalığına karşı savaşmanıza yardımcı olur. Brokoli ve ıspanak gibi yeşil sebzeler, bilişsel gerilemeyi yavaşlatırken; avokado ise beyne kan akışını hızlandırır.

Açık havada yürüyün

Araştırmalara göre her gün 40 dakika yürümek ya da koşmanın beyin sağlığında etkili olduğunu gösteriyor.

Kahve için

Siz de güne kahve içmeden başlayamayanlardansanız şanslısınız. Çünkü kahve tüketimi, uzun süreli hafızaya sahip olmak için pozitif etki yaratıyor.

Vitamin desteği alın

Hafıza güçlendirici vitaminlerden destek alın. Vitamin desteği almak, ileriki yıllarda yaşayabileceğiniz unutkanlığı önlemeye yardımcı olacaktır.

Gülmeyi ihmal etmeyin

Araştırmalara göre gülmenin yetişkinlerde kısa süreli de olsa hafızayı kuvvetlendirdiği görülmüş. Siz de yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyerek hafızanın kuvvetlenmesine yardımcı olun.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 457 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)