"

Rimel Sürerken Yaptığımız 5 Hata

Bu konu tarafından 4 sene önce açıldı, 1067 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 52 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı:
4 sene önce

 

1- Maskara fırçasını kullanırken yaratıcı olun Maskara fırçaları binbir şekilde olabiliyor, kimi kıvrık, kimi bol kıllı, kimi incecik, kimi s şeklinde… Bunların hepsi, istediğimiz görünümü elde edebilmemiz için bize sunulan nimetler. Fakat bizim de mükemmel kirpikler için biraz çaba sarf etmemiz şart. Maskaradan maksimum verim alabilmek için, fırçayı gözümüzün ve kirpiklerimizin yapısına uygun olarak uygun olarak ters, düz, dik -olabilecek her açıda- uygulamalıyız. Örneğin, maskarayı kirpik diplerine ve alt kirpiklere uygularken fırçayı dik tutmanızı öneririz, farka inanamayacaksınız.

 

2-Kirpik kıvırıcısı mı, kirpik canavarı mı? Kirpik kıvırıcısı harikalar yaratabiliyor, tabi maskaradan önce sürülürse! Maskaradan sonra kirpik kıvırıcısı kullanmak, kirpiklerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük. Kirpik kıvırıcıları öncesinde kullanıldığında kirpiklerinizi kıvırarak, çok daha uzun ve hacimli gözükmelerini sağlarken, sonrasında kullanıldığında kirpikleriniz yolar ve koparır. Siz siz olun, maskaradan sonra kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin.

 

3-Bastırmadan da aynı verimi alabilirsiniz Hepimiz kirpiklerimize önem veriyoruz ve dikkati gözlere çekmek için vaktimizin çoğunu maskara uygulamaya harcıyoruz, evet. Fakat, maskarayı uygularken bastırmasak da olur inanın. Makyaj artisti Rıfat Yüzüak Sil Makyajını kitabında diyor ki;”Maskara uygularken yapılabilecek en büyük hata, kirpiklere fırçayı bastırmaktır. Kirpikler göz kapağından çıkan, havada desteksiz duran tüy taneleridir ve dolayısıyla hassastır.” Maskarayı kirpiklerimize bastırarak ve zigzaglar çizerek uygulamaya alışmışız ama bu kirpiklere hem zarar veriyor hem de kirpiklerin sertleşmesine sebep oluyor. Rıfat Yüzüak ayrıca diyor ki; “Kirpik dipleri biraz yumuşak kalırsa, kirpikler hem gözünüzü rahatsız etmez, hem de esnek kaldıkları için daha doğal görünürler.” O zaman ne yapıyoruz, kirpiklere nazık davranıyoruz.

 

4-Maskara fırçasını da temizlemek lazım Makyaj fırçalarımızı temizliyoruz, peki maskara fırçalarının suçu ne? Kirpiklerinizdeki topaklanmanın başlıca sebeplerinden biri de fırçanın üzerinde kalmış ve kurumuş maskara kalıntıları. Fırçayı çıkarırken, maskara tüpünün ağzına bastırarak o topaklanmaları temizlemeye çalışmak hiç iyi bir fikir değil -bunu yaptığınızı biliyoruz-. Çünkü bir sonraki kullanışınızda, bu kalıntılar fırçaya tekrar yapışarak ekstra işe yol açıyor. En iyisi, arada sırada maskara fırçanızıılık suyla temizlemekle birlikte, her maskara kullanışınızda maskara fırçasındaki kalıntıları bir peçeteyle silmeniz. Böylece, hem maskaranın ömrünü uzatabilir, hem de kirpiklerinizde oluşan topaklanmaya engel olabilirsiniz; bir taşla iki kuş!

 

5-“Ne kadar çok sürersem, o kadar iyi durur” Bu fikirden vazgeçmeniz şart, kapatıcıda, fondötende ve allıkta olduğu gibi, maskarayı ne kadar çok sürerseniz o kadar iyi durmaz. Az ve öz uygulamaya özen gösterin. Kat kat maskara sürmek kirpiklerinizin kalın, yapışık ve ok gibi görünmesine sebep oluyor. Takma kirpik gibi, doğallıktan tamamen uzak ve aslında konforsuz da hissettiren kirpikler pek hoş da gözükmüyor. Kat kat sürmek yerine, kirpik kıvırıcısından yardım alarak kirpiklerinizi kıvırın, size uygun bir maskarayı kirpiklerinize bastırmadan, köklerden uçlara tarayarak, zaman zaman dik tutarak uygulayın. Günlük hayatımızda bundan fazlasına ihtiyacımız yok inanın, sahne sanatçısı değiliz hiç birimiz. Kirpiklerimizi biraz kıvırmak ve belirginleştirmek yeter de artar!

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 361 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 5 Cevap
  • Son Üye Louiseadvof
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • MODERATÖR (10)