Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı ?

Bu konu Nida Şahin tarafından 9 ay önce açıldı, 313 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 10 ay önce
Konu Sayısı: 392
Yanıt Sayısı: 0
9 ay önce

Rimel kadınların hemen hemen her gün kulladığı ve vazgeçemediği makyaj malzemesidir.Ancak tüm makyaj malzemelerinde  olduğu gibi rimelinde belirli bir ömrü vardır.Özellikle yaz aylarında rimellerin kullanım süresi kısalıyor, çabuk kuruyorlar, size önereceğim tavsiyelerle tekrardan kullanabilirsiniz.

 

1.Zeytinyağı. Bunlardan ilki kuruyan veya sertleşmeye durmuş rimelinize bir iki damla zeytinyağı damlatıp ve fırçasıyla rimeli karıştırın .Son derece faydalı bir yöntem üstelik zeytinyağı kirpiklerinizi besleyecektir.

2.Bir diğer yol ise badem yağı. Badem yağı ile kuruyan rimelinizi yumuşatabilirsiniz ayrıca badem yağının kirpikleri uzatıcı özelliği de bulunmaktadır.

3.Başka bir yol gül suyudur rimelinizin fırçasına gül suyu sürün sonra rimel kabınıza fırçanızı batırıp çıkarın.

4.Kuruyan rimelinizi, içi su dolu bir kap içinde yarım saat kadar bekletin. Açıldığını göreceksiniz.

5.Kullandığınız eyelinerınızın sıvısından rimel kabınıza birkaç damla damlatın.

6.Kuruyan rimelinizi yumuşatmanın bir diğer yolu ise el ve yüzünüzde kullandığınız nemlendirici kremler . Rimel fırçasına az miktarda sıvı nemlendirici kreminizi sürün rimel kabınıza batırıp çıkarın fırçanız ve rimeliniz yumuşacaktır

7.Dudak nemlendiricileriniz pul pul hale gelmiş dudaklarınıza can katar, nemlendirir. Bu nemlendiriciden bir parça kurumuş rimelinize koyun, ve farkı görün..

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 42 Kayıtlı Üye
  • 416 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye Ingawhalo
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)