Keskin Yüz Hatları İçin İpuçları

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 403 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Keskin yüz hatlarına sahip olmak ister misin ?Cevabın evet ise okumaya devam et !

Öncelikle tabularınızı yıkın ! Kilo vermenin yüz hatlarını; belirginleştirici düşüncesi ,tamamen yanılgıdan ibarettir.Ne kadar kilo verirseniz verin yüzünüz keskin hatlara sahip olmayacaktır.Yanlız bu durumu tersine çevirmek de bir hayli basittir.Ufak yüz egzersizleri ve makyaj hileleri ile keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.Böylece daha karakteristik ve çekici bir görünüm kazanacaksınız !

 

İşte sizin için 5 muhteşem ipucu:

 

 

Göz egzersizi

Keskin bir yüz hattına sahip olmak, sadece çene hatlarınızı çalıştıracağınız anlamına gelmiyor. Gözlerinizin altında oluşan sarkık derileri dinç tutmak için iyi bir yoldur. Tek seferde 20-30 kez gözlerinizi açıp kapatarak bu egzersizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Düşük sayılarla başlayıp, artırarak devam edebilirsiniz.

 

 

Dudak bükme

Eğer çene hattınızda özel olarak çalışmak istiyorsanız, dudak egzersizlerini tercih edebilirsiniz. Suratınızı olabildiğince asın, dudaklarınızı bükün ve yaklaşık 30 saniye kadar bu şekilde bekleyin. Birkaç kez tekrar ettikten sonra dudaklarınızla dairesel hareketler çizin.

 

 

Sakız çiğneyin

Şimdiye kadar alışkanlıktan ya da bir tesadüf eseri pek çok kez sakız çiğnemiş olabilirsiniz. Ama sakız çiğnemenin iyi bir yüz egzersizi olduğunu ve yüzünüzü aşağıya doğru incelttiğini biliyor musunuz? Günde iki ya da üç kez sakız çiğneyin. Bu, çene hattınızı ufak egzersizler eşliğinde çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Makyaj hileleri

Egzersizler dışında yüz hatlarınızı belirginleştirmek için ufak makyaj hilelerini de tercih edebilirsiniz. Pek çok ünlü ve model keskin yüz hatları ile belirgin elmacık kemikleri için ufak çaplı makyaj hileleri kullanıyor. Belirgin elmacık kemikleri için koyu tonlarda gölgeler uygulayabilirsiniz. Eğer allık kullanıyorsanız, elmacık kemiklerinizin hemen altına uygulayın.

 

 

Şişman bir boyun ve çeneden kurtulun

Keskin yüz hatlarına sahip olamayışınızın sebebi aşırı yağlanma olabilir. Bu sorunu gidermek için temel boyun ve çene egzersizlerini uygulayın. Tavana, aşağı, sağa ve sola doğru olmak üzere sırayla başınızı ufak hareketlerle döndürün. Her pozisyon için 10 saniye ayırın.

 

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
İlgili Diğer Konular
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 462 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)