Bir Genc Kızın Profesyonel Makeup Olma Yolunda Yaşadığı Maceralar Part 2

Bu konu makyajhastasi53 tarafından 2 hafta önce açıldı, 30 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
makyajhastasi53
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 2 hafta önce
Konu Sayısı: 2
Yanıt Sayısı: 0
2 hafta önce

Yıldız hocayla konuşmaya başladığımda sesim ilkten kısık çıkmış yanaklarım utanctan kıpkırmızı olmuştu . İnanılmaz utanmıştım Yıldız hoca “Hanfendi konuşacak mısınız ” dedi  haklı bi sebeple ben de anlık  alıklığımdan cıktım ve konuşmaya başladım ben “bugün akademiye gelmiştim  tavrınızı hiç beğenmedim”  dedim. Utanırken nasıl açık bir sözlülük yapmıştım bendeki ironi kimsede yoktur arkadaşlar emin olun . Kısa bir süre sessizlik oldu  bana agresif davranacak diye tahmin ettiğim Yıldız hoca “Hanfendi sakin olun benim mizacım böyledir lütfen beni yanlış anlamayın. Sizin bu konuda hevesli  olduğunuzu gördüm bu yüzden bana bu kadar kızdığınızı anlayışla karşıladım  ” dedi. Bu sözleri duyduktan sonra bende bir vicdan sızlaması olmadı değil tabi zaten bende bu asilik varken  en melek insanla bile anlaşamam Yıldız hocanın suçu yoktu yani bu durumda.Bende söze girdim   utana sıkıla “Yıldız hanım bizim karakterlerimiz biraz paralel  galiba bende fevri davranmış olabilirim kusura bakmayın bir önceki görüsmenin bazı kısımlarını yok sayalım eğer vaktiniz varsa yarın tekrar akademiye yada ofise geleyim  ” az bir tebessümle Yıldız hoca  tebessümüme beş sanıyelik kahkaha  ile karşılık verdi kafamda deli sorular yine belirmeye başladı “bu kadın bana mı gülüyor şimdi?  ne hakla gülüyor şimdi bana ” diye beynimde atlar yarışırken sakin kalmaya kendimi gaza getirmemeye çalıştım. Yıldız hoca ben kendimi sakinleştirmeye başlamadan konuşmaya başlamıştı bile  “Yarın akademi tatil  ofise  öğleden sonra gel  ”dedi. Bende derin bir nefes alarak “Tamam olur ” dedim. Konuşma böyle bitmişti. Telefonumdan saate baktım akşam 6 ’ tıydı  oldukça yorgun bitkindim. Televizyonun karşısına gectim dizimin yeni bölümü başlamıştı  gecen yaptığım tatlıdan bir porsiyon hazırladım hem diziyi izleyip hem tatlımı yemeye başlamıştım. Normalde inanılmaz keyif aldığım rutin eylemimden hiçbir şey anlamamıştım .Allahım Yarabbim  diziyi  izliyorum ama hala aklım Yıldız  hoca ve  konuştuklarımızdaydı.Ne kadar takık bir insanım bilmiyorum ama Yıldız hocaya cok takılmıştı aklım. Yediğim  o muhteşem tatlının kendim yaptığımdan söylemiyorum ama  dil işareti)  bile tadı yoktu. Bir süreden sonra  dizimden bile sıkıldım kitabım yarıda  kalmıştı ona devam edeyim dedim gerçi bu yarısı uçmuş aklımla nasıl okuyacaksam kitap bilemiyorum ama denemekten kaçılmazdı. Okuduğum kitapta aynı benim gibi karmaşıktı. “Olasılıksız  “ abi  yani nasıl bir kitaptır  bu anlamış değilim bi yandan karmaşık gibi görünse de okumaktan kendimi alıkoyamadığım kadar da güzel bi hikayesi var bence okuyun derim. Sabah uyandığımda kitap ve ben uyuyakalmıştık. Saate baktığımda on bir buçuktu. Anında kalktım el yüzümü yıkadım. İş görüşmesine gittiğim gibi hazırlanmıştım grantuvalet dedikleri gibi anlayacağınız.

Gören bankaya  girdim de ilk mesaiyime başlayacağım sanırdı.hazırlandığımda saat 12.15  mi neydi artık evden çıkmalıydım anca giderdim  ofise gitmeden önce canım Yıldız hocayı tekrar aradım. “Tabi gel bekliyorum seni bütün işlerimi halletim bi tek senin için buradayım demez mi ”. o an Yıldız hanımla ilgili bütün olumsuz düşüncelerim puf diye yok olup gitmişti. Kalbime yıldız konmuştu sanki tamam tamam bana şimdi abartma diyeceksiniz o kadar olmadı kesinlikle yıldızcık konmuştur.Trafik şansıma çok  acıktı  o kadar açıktı ki sormayın otomobiller ben yürüsem onları gecerim vaziyetteydiler. Zaten ne yaptım biliyo musunuz ?  Minübüsteydim  Kartal metrosuna  baktım ki yakınlaşmışız indim yolun ortasında metroya doğru koşmaya başladım az kalsın bir tır tarafından asfalta yapışacaktım. Bakın bu sefer abartmıyorum gerçekten haberlerde ”Genc kızı yoldan kazıyarak ayırdılar”haberi duyabilirdiniz.Ofisin olduğu yere geldiğimde filmlerde olur ya denizin ortasında kalmış tekne karayı gördüğünde orası ışıltı içindedir parıl parlar orası da bana öyle gözüktü adeta. Kendimden emin bir şekilde kapıyı caldım . Ve şimdi  en en çok sevdiğim benim balım acmıştı kapıyı  Esma  Allahım

İnsan bu kadar mı güler yüzlü olabilir sırf işi dolayısıyla güler yüzlü değildi samimi bir karşılama gülümseme davet  etmişti beni içeriye.Ordaki  rahat koltuklardan birine oturdum gömülmüştüm adeta. Esma içecek bişey ister misin diye sordu. “Su alabilirim zahmet olmazsa ” dedim tebessümle.Esma adaşı olan başka  bir Esma ’yı çağırmıştı ondan isiteğimi rica etmişti o da suyumu getirmişti. Esmacık diyorum şimdi ben ona çok tatlı bi kız görmeniz lazım kardeşim gibi desem yeridir. Suyumu içtikten sonra  Esma ’ya  “Ben  Yıldız hanımla görüşcektim kendisi yoklar galiba ” Esma “Olmaz olur mu sizi bekliyodu zaten hemen çağırıyorum ”Ben etrafı inceliyordum hiç görmediğim cihaz ve malzemeler vardı. Bir süre  sonra Yıldız hanım geldi ve başladı konuşmaya “Evet canım hoş geldin tekrar  burası da ofisimiz gördüğün gibi burada  profesyonel makyajla ilgili  malzemeler var  bunları eğitime başladığından itibaren hepsini öğrenceksin şuan seni  okadar hevesli görüyorum ki vallahi sen bu ofisi elimizden ” diyip  kahkahalarla gülmeye başladı ardından Esma da gülmeye başladı bende kahkahalarına karşılık tebessümle “yok estağfirullah benim  sadece niyetim makyaj öğrenmek bu işin uzmanı olmak  ”.Yıldız hoca beni üstten aşağı süzerek “Hadi bakalım seni cok zorlayacağım bilmiş ol ” deyip gözümü mü korkutmaya mı nabız ölcmeye mi çalışıyordu bilemiyorum. Dersler hakkında bilgiler verdikten sonra sözleşmeyi imzaladım ve gayet makul fiyatla artık bu hafta Cuma günü başla dedi.

Cuma günü artık o çok sevdiğim makyajın en ince ayrıntılarını öğreneceğim için okadar sabırsızlanıyordum ki  kalbim çıkacak gibiydi. Biraz deniz havası iyi gelirdi belki bu heyecanıma diyerek sahile gittim derin derin adeta plates yapar gibi burundan al ağızdan ver edasıyla nefesimi kontrol ettim.Yaptığım şey işe yaramıştı Ebru Şallı boşuna o kadar dil dökmüyordu tabi kaç senelik pilates eğitmeni kadın belki makyajda uzmanlaştıktan sonra pilates eğitmenliğine de bir kol atarım kim bilir ?

 

Anahtar Kelime:
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)