Kahve Tonlarında Bitkisel Saç Boyası Tarifi

Bu konu Nida Şahin tarafından 11 ay önce açıldı, 362 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
11 ay önce

 

Uygulayacağınız her türlü saç boyası, saçlarınızın boyanmadan önceki rengine göre farklılıklar gösterecektir. Ancak bu tarif, genel olarak koyu renk saçlara sahip olmak için uygulanabilir, aklınızda bulunsun.

Malzemeler:

  • 500 ml. su
  • 250 gram toz yeşil kına
  • 1 avuç kadar ada çayı
  • 1 avuç kadar karanfil
  • 1 yemek kaşığı siyah çay (isteğe göre)

Nasıl Yapılır?

Ada çayı ve karanfili bir tencereye aktarın, içine 500 ml. suyu da ilave ederek 10 dakika kadar orta ateşte kaynatın. Eğer saçlarınızın çok koyu renkli olmasını istiyorsanız ya da beyazlarınız varsa bu karışıma 1 yemek kaşığı kadar da siyah çay ekleyin. Ardından hazır olan karışımı süzüp içindeki çay ve karanfil parçalarını çıkarın.

Ayrı bir kaseye kınayı alıp kınanın üzerine kaynattığınız çaylı-karanfilli suyu ekleyin ve güzelce karıştırın. Karışım homojen bir hal aldığında ve kınanın hiç topaklanmadığından emin olduğunuzda bitkisel saç boyanız hazır demektir.

Nasıl Kullanılır?

Karışımı saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru sürün. Ardından saçlarınızı etrafı batırmayacak şekilde bir saç bonesiyle kapatın. Bu şekilde en az 2 saat bekletin. Saçlarınızın ne kadar koyu renkli olmasını istiyorsanız boyayı saçlarınızda o kadar uzun süre tutabilirsiniz.

Dilerseniz kınayla saçlarını boyayan birçok insanın yaptığı gibi akşam uyumadan önce saçınıza bu karışımı uygulayıp bir sonraki sabah uyanınca yıkamayı da deneyebilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerden oluştuğundan bu sürede saçlarınız zarar görmez.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)