Yüz Gençleştiren 5 Egzersiz

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 364 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Yanakları ve çeneyi sıkılaştıran bu hareketlerin çok büyük yararları vardır. Bu egzersizler cilt için çok önemli. Ancak unutmayın ki yorgun ve gergin bir yüz ifadesi, insanı birkaç kırışığın gösterdiğinden daha yaşlı ve çökük gösterir. Bu nedenle her şeyden önce yüzünüzden tebessümü eksik etmeyin.

 

Sarkık yanaklar için

Gülümseyin, parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Ağız ve yanak kaslarınızı kulaklarınıza kadar kasın ve bırakın.

 

Alındaki çizgiler için

Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip aşağı doğru itin ve oluşan basınca kaşlarınız ve alın kaslarınızla karşı koymaya çalışın. Kısa bir süre sonra gevşetin.

 

Yorgun gözler için

Gözlerinizi elinizden geldiği kadar açın. Kısa bir süre bekleyin ve normal hale dönün. Göz kapaklarında sarkma olanlar bu arada göz çevresi kaslarını da sıkmalıdır.

 

Dudak kenarlarındaki sarkma için

Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın, ağzınızın yan kısımlarındaki kasları yukarı doğru itin. Bu hareket ayrıca, üst dudak üzerinde kırışıklar oluşmasını da engeller.

 

Gözün etrafındaki kırışıklık için

Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup, hafifçe iki yana doğru gerin ve gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin.

 

 

Yüzdeki sarkmalar için

Çenenizi ileri doğru çıkartın, ağzınızı iyice açın. Boyun ve çene kaslarınızı iyice gerin ve bırakın.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 462 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)