Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

Bu konu nur dogan tarafından 9 ay önce açıldı, 189 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
nur dogan
ONBAŞI
Üyelik Zamanı: 9 ay önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 0
9 ay önce

Cildinizde eski sivilcelerinizden ve yeni oluşan sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklıkları önlemenin çeşitli yöntemleri var. Çoğu kişinin cildinde özellikle de alın ve yanak bölgesinde yoğun sivilce kızarıklığı var. Doğal yöntemler ile sivilce kızarıklığını nasıl geçireceğinizi merak ediyorsanız işte sizlere birkaç alternatif tarif.

Sivilce kızarıklığı

Eğer sivilcelerinizi sıktıysanız ve kızarıklık bu yüzdense ve acil dışarı çıkmak durumundaysanız en pratik yol cildinizde özellikle de kızarmış olan bölgeye buz kompresi uygulayın. Bir küçük buz parçasını eriyinceye kadar cildinizde gezdirin ve etkiyi ayna karşısında gözlemleyin. İhtiyaç durumuna göre ikinci buz parçasını da uygulayabilirsiniz.

Aspirin ile kızarıklığı giderin

Sivilcelerinizi sıkmadıysanız ve henüz oluşmak üzere olan bir sivilcenin kızarıklığıysa cildinizdeki o zaman da bir tane aspirini iyice ezip toz hale getirin ve sonra da üzerine bir yemek kaşığı ılık su ekleyerek karıştırın. Aspirinli su lapasını kızarıklığın olduğu bölgeye uygulayın ve 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamanın sıklığı haftada bir defadan fazla olmamalıdır.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 34 Kayıtlı Üye
  • 417 Konu
  • 0 Cevap
  • Son Üye Crts
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)