Güzelliğin Yeni Sırrı: Kömür

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 368 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Yeni güzellik sırlarından biri olan kömür şu sıralar fazla ilgi görmekte.Kömür, çok eskiden beri Asya’da cildi ölü hücrelerden arındırmak ve gençleştirmek için kullanılan güzellik sırlarından biri. Ve sır şimdi bakım ürünlerinde tekrar açığa çıkıyor!Tabii burada sobada yaktığımız kömürden bahsetmiyoruz. Bahsi geçen ürün aktif kömür, nam-ı diğer tıbbi kömür.

Bu kömürle yapılan birçok peeling maskesi var. Ürünün kullanıcıları arasında Gwyneth Paltrow ve Ronaldo gibi isimler başta geliyormuş.

 

Aktif kömür ne işe yarıyor?

– Gözenekleri temizleyerek sivilceleri yok ediyor.

– İnce kırışıklıkların azalmasında etkili.

– Gözaltı torbalarını indiriyor.

– Uzun süreli ve düzenli kullanımda yüz postürünü yeniliyor.

– Yaşlanmaya bağlı sarkmaların tedavisinde kullanılıyor.

 

Kömür Bazlı Ürünlerin Cilde Faydaları:

 

1.Cilt üzerindeki yağı dengeliyor

Kömür bazlı ürünlerin bir diğer özelliği ise cilt üzerinde bulunan aşırı yağı ciltten uzaklaştırması. Yağlı ve karma ciltler için oldukça ideal olan kömür bazlı ürünler yağı ciltten uzaklaştırarak cildi pürüzsüz hale getiriyor. Cildin ideal yağ ve nem dengesini korumayı sağlayan kömür, haftada bir veya iki kez cilde uygulandığında bir ay gibi kısa bir sürede etkisini göstermeye başlıyor.

 

2.Peeling alternatifi

Cildinizi temizlerken kömürü bir peeling aracı olarak kullanıp, yaptığınız maskeyle ölü derinizden kurtulabilir ve toksinleri yok edebilirsiniz. Uzakdoğu’da aktif kömür sadece cilt ürünlerinde değil, yiyecek ve içeceklerinin içine katılarak da kullanılıyor. Tıp dünyası aktif kömürden, diş macunu, şampuan, duş jeli ve deodorant imalatından uzun süredir yararlanıyor.

 

3.Cilt tahrişlerini ve yaraları iyileştiriyor

Kömür bileşenleri cilt üzerindeki tahriş, ısırık veya yaraları çok daha kolay bir şekilde tedavi etme özelliğine sahip. Cildin hijyen dengesini sağlamaya yardımcı olan kömür içerikli ürünler enfeksiyon, böcek sokması veya tahriş gibi durumlarda topikal etki sağlıyor. Cilt şişliklerini ve ağrıyı da azaltan kömür maddesi cildin doğal florasını korumasına yardım ediyor.

 

Temiz ve Güzel Bir Yüz İçin Kömür  Maskesi

Aktif kömür maskesi yağlı, problemli, üzerinde çok sayıda siyah noktalar olan cilt için uygundur. Kömür maskeleri cildi çok iyi temizliyor, yüzdeki cildin fazla yağını alır ve yüzde fazla yağlı olmasından kaynaklanan yağ parıltısını götürerek cilt rengini iyileştirir.Kömür çok güzel emici özelliğe sahiptir. Kömür hasarlı maddeleri kendine çeker. Eskiden kömür sık sık gıda zehirlenmeleri sırasında kullanılıyordu. Şimdi ise kömür tabletleri kullanarak hazırlayacağımız yüz cilt maskesi sayesinde cildimiz fazla yağlı olmaktan çıkarak daha temiz ve bakımlı olacaktır. Cilt problemleri için çok faydalı olan bu maskenin faydasını göreceksiniz.

Yapılışı: 10 adet aktif tablet kömür ( Aktif kömür tablet bazı eczanelerde ve İnternet sitelerinde bulabilirsiniz) havanda toz durumuna getirilir, az miktarda su ile karıştırılır ve yüz cildine sürülür. Yüzünüzü hafif masaj yapın, maskeyi 10 dakika tutun ve sonra ılık su ile yıkayıp genellikle kullandığınız besleyici krem sürün.

Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra sizin cildinizin durumunun hayli iyileştiğini göreceksiniz.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 459 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)