Göz Altı Morluklarına Bistkisel Çözümler

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 391 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Göz altı morlukları hemen hemen tüm kadınların korkulu rüyası olmuştur.Göz altı morluklarının bir çok nedeni bulunmaktadır. Gerek beslenmeden gerekse kullanılan yanlış kozmetik ürünlerinden dolayı zamanla kararmalar  başlar.Bazı kişilerde ise genetik faktörlerden dolayı kalıtsal olarak morluklar görülmektedir.Genetik faktörlü olanları yok etmek bir hayli güçtür.Stres, uykusuzluk,, yorgunluk ve beslenmeden kaynaklı göz altı morluklarını gidermek için bir çok kimyasal ürün kullanırız.Morluklardan kurtulmak isterken cildimizi riske attığımızı unuturuz. Bitkisel çözüm hem kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlar hem de cildinize bir zararı olmaz. İşte bitkisel çözümler:

 

1.Gözlerinize soğuk su ya da buz ile kompres uygulayın. Böylece hem gözlerinizi rahatlatmış hem de gözaltı morluklarından kurtulmuş olursunuz.

 

2.Gözaltı morluğuna iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

3.Sallama poşet çaylarını ya da demlediğiniz çayların çöplerini sakın atmayın. Çünkü çay, gözaltı morluklarının en önemli bitkisel çözümlerinden biridir. Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.

4.Her gün, düzenli olarak su içmelisiniz. Su, vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olur. Cildi gençleştirir ve cilt lekelerinin kaybolmasını sağlar.

 

5.Sıcak suyu bir kovaya koyun ve yüzünüze buhar banyosu yapın. Hem gözaltı morluklarınızın azaldığını hem de yüzünüzdeki gözeneklerin açıldığını göreceksiniz. Bu sayede kolaylıkla yüz temizliğinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

 

6.Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere göz altlarına sürün.

 

7.15 kadar nane yaprağını ince ince dilimledikten sonra göz altlarına yerleştirin ve 20 dakika kadar bekletin. Bunu morluklar azalana kadar günde 2 kez yapabilirsiniz.

 

8.Zerdeçal ve ananas suyunu karıştırarak hamur kıvamına getirip göz altlarına sürebilirsiniz.

 

9.Bir su bardağı kaynar su içerisine iki poşet ıhlamur çayını ekleyerek on beş dakika demleyiniz. Daha sonra poşet çayları alarak soğutunuz ve gözaltlarınıza yirmi dakika boyunca uygulayınız. Ardından gözlerinizi ılık su ile yıkayınız. Uygulamayı dört günde bir kez uygulayınız.

 

10.Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 461 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)