5 Adımda Güzelleşin

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 356 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

 

Cilt Lekelenmeleri İçin Aspirin

Eğer küçük bir lekeniz varsa, aspirini toz haline getirecek şekilde parçalayın ve üzerine birkaç damla su damlatarak leke olan yere uygulayın. Bu uygulama lekenin görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

 

 

Günde 8 Bardak Su İçme Kuralını Unutun

Bu öneri için küçük bilimsel bir kanıt var. Çok fazla su içmek, daha sık tuvalete çıkmanıza ve daha çok mineral kaybetmenize neden olur. Her gün içtiğiniz bir bardak suyun yerine taze meyve veya sebze yiyebilirsiniz. Bu besinlerin içinde cilt ve vücut sağlığı için daha yararlı sular olduğu için hücrelerinize daha iyi nüfuz eder, hücreyi güçlendirir, hücre içinde daha çok su tutulmasını ve genç görünmenizi sağlar.

 

Cildini Kandır

Yüzünüze gece ve gündüz kremlerinden önce yüz yağı uygulayın. Yağ molekülleri, cilt yüzeyinizi tahriş etmeden yüzünüze uyguladığınız aktif bileşenlerin cildinizin daha derinine inmesine yardım eder ve kolajen üreten fibroblastlara daha yakın olmasını sağlar.

 

 

Yediğiniz Tahıla Sınır Getirin

Çok fazla şeker içeren ürünler, hem vücudunuz hem de cildiniz için kötüdür. Çok fazla şeker yemek, kandaki şeker ve insülin seviyesini hızla yükselterek mikro hasarlar meydana getirir ve serbest radikalleri serbest bırakır. Aynı zamanda yüksek şekerli besinler, cilt koşullarını ağırlaştırarak akne oluşumuna neden olur. Eğer sağlıklı beslenmek istiyorsanız, tahıllara ve nişastalı ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Nişasta yediğiniz zaman da vücudunuz şekeri keser. Bu yüzden cildinizin en iyi koşullarda çalışmasını istiyorsanız tahılları ve nişastayı elinizden geldiğince azaltmalısınız.

 

 

Makyaj Yapın

Eğer şehirde yaşıyorsanız ağır nemlendirici sürmelisiniz veya biraz daha fazla makyaj yapmalısınız. Şehirlerdeki arabalardan salınan gazlar ve toz parçacıkları, güneşin de cildinizde yarattığı etki gibi cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Yüzünüze süreceğiniz nemlendirici ya da makyaj ile yüzünüze etki edecek tozları engellemiş olursunuz.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 459 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)