4 Adımda Çatlaklara Son

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 306 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Çatlaklar, kadınların en can sıkıcı kozmetik problemlerinden biridir. En çok karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna vücut alanlarının hızlı büyüdüğü, şekillendiği veya aşırı kilo değişimleri neden oluyor. Sizler için çatlaklarla savaşmada etkili 4 yöntemi derledik.

Çatlak oluşumunda birçok faktör etkilidir. Genetik olarak şanslı olan bazı kadınlarda hayatının hiçbir döneminde bir tane bile çatlak oluşmazken, bazı kadınlarda 4-5 kilogramlık kilo değişimlerinde bile çatlaklar oluşabiliyor.  Önleminizi almak için bol bol su için; nemli bir cilt daha kolay esneyecektir.

En güzel çatlak, henüz oluşmamış çatlaktır, yani çatlaklar oluşmadan, çeşitli önlemlerle, ısrarlı bir bakımla engellemek gerek. En etkili bakım önerilerinden biri ise cildinizi her daim nemlendirmek. Sabah ve akşamları günde 2 kere uygulayacağınız çatlaklarla savaşan yağlar cildinizin esneme kapasitesini artıracaktır. Özellikle hamilelik döneminde iyi bir nemlendirici bakım yağı/kremi edinin.

Çatlaklar cildin aşırı gerilmesi sonucunda, derideki elastik dokuda oluşan yırtıklardır aslında. Vücudunuzdaki ani kilo iniş ve çıkışları derinizin gerilmesine neden olur. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programıyla kilolunuzu sabitlemeye çalışın.

Esnek bir vücutta çatlak oluşma riskini azaltırsınız. Vücudunuzu esnetmek için de spor yapmak şart. Pilates ve yoga en popüler seçenek olarak gözükse de gün içinde yapacağınız yürüyüşlerde vücudunuzu güçlendirir.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 457 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)