"

Evde Diş Beyazlatmanın 8 Yolu

Bu konu tarafından 4 sene önce açıldı, 950 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 52 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı:
4 sene önce

Güzel bir gülümsemeye sahip olmak çok önemli.Kahve, sigara, bazı ilaçlar ve hastalıklar ise dişlerinizin parlaklığını öldürüyor.Neyse ki sararmış dişlerden kurtulmak gayet kolay. Bunun için dişlerinize zarar veren kimyasalları da kullanmanız gerekmiyor üstelik.Denenmiş ve hemen hemen herkeste işe yarayan yöntemle, sadece mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

 

Soda

 

Sodadaki bikarbonat, dişlerinizdeki plak ve artıkları temizlemede ve dişlerinizin daha parlak görünmesinde yardımcı olur. Ancak yılda 3 defadan fazla bu işlemi uygulamak diş minelerinize zarar verebilir.

 

Çilek

 

Çilek yemek dişlerinizi beyaz tutmanın tatlı bir yolu olabilir. Çilekte doğal olarak bulunan malik asit, lekeleri doğal yoldan kolayca çıkarmaya yardımcı olur.

 

Karbonat, Tarçın ve Adaçayı 

Beyazlatma görevini karbonat üstlenirken, tarçın ve adaçayı ağız içindeki bakterileri öldürmek ve ağzı temizlemekle görevliler.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, havanda dövdüğünüz adaçayını 1 çay kaşığı karbonat ve tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulayın.

 

Muz

 

Muz kabuklarını çöpe atıyorsanız, daha beyaz dişlere sahip olma fırsatını da kaçırıyor olabilirsiniz. Muz kabuğunu ezip hazırlayabileceğiniz macunla dişlerinizi 2-3 dakika fırçalayın. 15-20 dakika sonra normal diş macununuzla fırçalayın. Bu uygullama 3 hafta sonunda  daha beyaz dişlere kavuşmanıza yardımcı olabilir.

 

Portakal

Portakalın kabuklarının içindeki beyaz kısım dişleri beyazlatıcı olarak kullanılabilir.  Portakal kabuğunun beyaz kısmında bulunan d-limonen dişlerinizdeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur.

 

Softa Tuzu

 

Karbonat kadar renk açtığı görülmese de, evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem rengin biraz açıldığını göreceksiniz hem de tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki bakterilerden kurtulmuş olacaksınız.Islattığınız diş fırçanızı tuza batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.

 

Karbonat

Karbonat doğal renk açıcı özelliğe sahiptir. Haftada 2-3 kere uyguladığınız zaman rengin açılacağına şahit olacaksınız.

 

Elma, salatalık gibi lifli sebze ve meyveler

Brokoli, elma, salatalık gibi lif yönünden zengin sebzeler de dişleri beyazlatmakta etkilidir.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 361 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 5 Cevap
  • Son Üye Louiseadvof
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • MODERATÖR (10)