"

Diş Ağrısına Karanfil Mucizesi

Bu konu tarafından 5 sene önce açıldı, 1596 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 53 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı:
5 sene önce

 

Eskilerin alkol basması gibi – yoğun bir karanfil baskınıyla diş hekimine gidene kadar diş ağrınızı hafifletip ızdırabınızı azaltabilirsiniz.

Ağız içindeki ağrıları azaltması dışında karanfilin bazı diğer özellikleri de şöyledir:

Karanfil çiğnemek ağız kokusunu giderir. Soğan, sarımsak gibi kokusu rahatsız eden besinler tükettiğimiz zaman karanfil çiğnenirse, ağız kokusunu giderir. Ayrıca sigara içenler de ağız kokularının geçmesi için bu bitkiyi kullanabilirler.

Karanfilin gaz söktürücü özelliği de vardır. Özellikle beden ve zihin yorgunluğu çekenler karanfil kullanabilirler. Çünkü karanfil beden ve zihin yorgunluklarını giderici etkiye sahiptir. Vücudun uyarılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve iştahın açılmasına yardımcı olur.

Karanfil hazmı kolaylaştırır. Mideye ve göğse kuvvet verir. Karanfilin çiçekleri balgam söktürücüdür. Balla birlikte tüketilirse öksürüğü keser. Mide bulantısını ve ishali önler.

cemreq
MODERATÖR
Üyelik Zamanı: 5 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 3
5 sene önce
Bunu kesinlikle deneyeceğim! Ancak ne miktarda çiğnemek gerekir? Doğrusu bir diş mi? İki diş mi? Bir de günde kaç kere çiğneyebiliriz? Çok teşekkürler şimdiden.

Yorumlar Kapalı.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 361 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 5 Cevap
  • Son Üye Louiseadvof
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • MODERATÖR (10)