Halsizliği Önleyecek Gıdalar

Bu konu Nida Şahin tarafından 9 ay önce açıldı, 208 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 9 ay önce
Konu Sayısı: 392
Yanıt Sayısı: 0
9 ay önce

Sabahları işe yada okula giderken halsiz uyanıyorsanız ve gün boyunca istediğniz enerjiyi yakalayamıyorsanız yaşam standartlarınıza ve tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak halsizlik ve yorgunluğa neden olan faktörleri belirlemek için doktorunuza başvurun yaptırdığınız testlerde herhangi fiziksel bir rahatsızlık çıkmadıysa size enerji verecek gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Halsizliğe İyi Gelen Gıdalar

Fındık ve Badem
Yorgunluk ile başa çıkabilmek için her gün fındık ve badem tüketmek zengin içerikleri ile size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamanızda yardımcı olacaktır.

Her Gün Meyve
Meyve alışkanlığınız yoksa vücudunu ihtiyacı olan vitaminlerden mahrum kalmış olabilir. Her gün özellikle C vitamini açısından zengin meyveler ile beslenin. Günde en az 2 yada 3 porsiyon meyve tüketin.

Şekere Dikkat
Yüksek şeker içeren gıdalar vücudu yoracaktır. Özellikle akşam yemeklerinde tüketilen şekerli tatlılar gece boyunca vücudun kendini yenilemesini yavaşlatır. Sabah yorgun uyanmanıza neden olur.

Çay ve Kahve
Çay kahve alışkanlığınız varsa günde kaç fincan çay ve kahve tükettiğinize dikkat edin. Yüklü kafein alımı sabah yorgun olarak uyanmanıza neden olur. Kendinize gelebilmek için daha fazla çay ve kahve tükettiğinizde ise bu bir döngü haline gelir.

Dengeli Beslenme
Dengeli beslenmenin önemini hepimiz bilsek bile uygulamada zorluk yaşayabiliyoruz. Sabah kahvaltıdan itibaren sağlıklı yağ, karbonhidrat ve proteinler ile beslenmeyi unutmayın.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 34 Kayıtlı Üye
  • 417 Konu
  • 0 Cevap
  • Son Üye Crts
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)