Göbek Eriten Baharatlar

Bu konu Nida Şahin tarafından 1 sene önce açıldı, 365 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Nida Şahin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Fazla kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz ? Göbeğinizi eritmek ve daha ince bir bele mi kavuşmak istiyorsunuz? Yanıtınız evet ise baharatların gücünden yararlanmalısınız.Sizinle paylaşacağım baharatları yemeklere ilave ederek göbeğinize elveda deyin !

İşte göbek eriten muhteşem baharatlar …

 

Kırmızıbiber

Acı yemek, kalori yakmasının yanı sıra iştahınızı da frenlemeye yardım eder. Perdue Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, normalde kırmızıbiber sevmeyen katılımcıların beslemesine altı hafta boyunca kırmızıbiber dahil edildiğinde, açlık seviyelerinde bir düşüş yaşadıkları gözlemlendi. Tıpkı zerdeçal gibi bu baharat da bağışıklık sistemini güçlendirmeye, soğuk algınlığı ve bakterilerle mücadeleye yardım ediyor.

 

Zencefil

Kilo vermenize yardımcı  olacak bu aromatik baharat sayesinde varsa mide rahatsızlıklarınızda ortadan kalkıyor. İçerisinde acı biberde bulunan kapsaikin adlı bileşik sayesinde metabolizmayı hızlandırarak hızla kilo vermenize yardım edecektir. Antioksidan deposu olan zencefil bu özellikleri sayesinde kalori yakımınız daha da kolaylaşacak. Zencefil içeriğindeki muhteşem faydaları sayesinde size gün boyu tokluk hissi verecek.

 

Zerdeçal

Kurkuminden gelen pigment, doğrudan vücudun iltihabına karşı hareket eden bir fitokimyasaldır.Enflamasyonu kontrol altına almak, vücudun Metabolizmayı uyarıcı bir hormon olan leptini kabul edebilirliğini geliştirir.

 

Maydanoz

Maydanozu salatalarınıza daha fazla eklemeye ne dersiniz? Uzmanlar, maydanozda bulunan antioksidanların karaciğer metabolizmasını geliştirdiğini açıklıyor. Peki bu durum, kiloyu nasıl etkiliyor? Vücudun en büyük organı olan ve midenin sağında yer alan karaciğer, vücutta besinlerin depolanması ile birlikte sindirim ve metabolizma için çok önemlidir. Tıkanmış, hasarlı veya yağlı bir karaciğer, metabolizmayı yavaşlatabilir ve bu şekilde fazla kilo alımına yol açabilir.

 

Biberiye

Kilo alımına sınır koymak istiyorsanız karnosik asit içeren açlık kan şekeri seviyesini düşüren biberiye bitkisini sık sık tüketmenizde fayda var.

 

Hardal Tohumu

Hardal bitkisinden elde edilen bu keskin baharat, tam bir metabolizma güçlendirici özelliktedir.ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, hardal bitkisinde bulunan homobrasinolit bileşeni, kas hücrelerini uyararak vücudun dayanıklılığını ve kas kütlesini artırır.Uykuyu düzene koyan melatonin hormonu, hardalda da bulunur.Bu hormon, “bej yağlar” denilen, kalori yakan ve kilo kontrolünü sağlayan yağ hücreleri grubunu uyarır

Tarçın 

Araştırmaya göre tarçın, hücrelerdeki glikozun hareketine yardım ederek yağ depolama hormonu olan insülini engeller. Ayrıca tarçının iştah kesme özelliği de vardır.

Sarımsak

Anti-enflamatuar ve doğal antibiyotik özelliği taşımasıyla bilinen sarımsak, aynı zamanda bir yağ yakıcıdır. Kore’de araştırmacılar, yedi hafta boyunca yüzde 2 ya da yüzde 5 sarımsak ile desteklenmiş yüksek yağlı diyetlerle beslenen farelerde vücut ağırlığının düştüğünü tespit etti.

 

Pul biber

Bu baharatın acı tadı içerisindeki kapsaikin maddesinden gelmekle beraber metobolizmayı hızlandıran özelliği sayesinde kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır. Öğünlerinizde daha sık kullanmanız gereken bu baharat sayesinde hem sağlıklı yaşama adım atmış olursunuz bir yandan da hızlanan metobolizma sayesinde istemediniz kilolarınızdan zamanla kurtulmuş olursunuz.

 

Karabiber

Yapılan araştırmalar da karabibere keskin tadını veren pipeline maddesinin yağ yakıcı özelliği olduğunu Koreli araştırmacılar ortaya çıkarmıştır. Bu sayede karabiber sık sık tüketildiğinde yağ yakımı kolaylaşacaktır.Tarçın

 

 

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 125 Kayıtlı Üye
  • 462 Konu
  • 4 Cevap
  • Son Üye sessizkiz
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)