"

10 Adımda Modern Salon

Bu konu tarafından 6 sene önce açıldı, 2385 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
ACEMİ
Üyelik Zamanı: 53 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı:
6 sene önce

Modern bir salon istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 10 temel kural vardır.Siz bu kurallara uyun sonrası tamamen size ve hayal gücünüze kalmış.

 

1.Temel renkler ;gri,siyah ,beyaz,taş rengi gibi natürel tonlar olmalı.

2.Desen kullanımında geometrik şekiller,çizgiler ve soyut imgeler ön planda.

3.Girintili çıkıntılı, detaylı formlar yerine düz,yalın hatlar,oval çizgiler kullanmalısınız.

4.Sehpa,masa ve konsolda asimetrik düzenlemeler deneyin.Dekoratif objeleri tam ortaya koymak yerine üçe-iki oranına göre yerleştirin.

5.Duvarlarınızda da asimetriyi koruyun.Tek duvarda büyük bir tablo kullanabileceğiniz gibi ,birkaç fotoğraf ya da posterden kombin yapabilirsiniz.Dağınık yerleşimde;çevrelerin bitiş noktası ve arasındaki mesafeler eşit olmalı.Kombin ya da tek tablonun merkezi ,göz hizasında ayarlanmalı.

6.Çiçek düzenlemesinde ,vazoları canlı çiçekle doldurmak yerine birkaç dal kullanabilirsiniz.Ama sık değişim sevmiyorsanız;kuru çiçek ve otlar,bambular,buğday başakları,pamuk dalları tam size göre.

7.Son zamanların trendi; ‘centerpiece’ denilen tepsi ve tabaklarıniçine mini kombinler yapmak .Oda kokusu,kolonya,küçük vazo…Tabii ki hepsi birden değil,en sevdiğiniz birkaçı ile…

8.Doğal detaylar ,dekorasyona hayat verir.Üstelik sadece çiçekler olmak zorunda değil.Geniş bir çanak ,sepet veya ahşap kutu içine yeşil elma,limon,lime koyabilirsiniz.Mis gibi dekorasyon !

9.Yaşayan evlerin sırrı; sehpa üzerine açık bırakılan kitaplarda,yarım kalmış fincanda, dergi koleksiyonlarından köşelerde ve koltuk üzerine atılan şalda saklı…

10.Kuralları bozmayı deneyin !Sürprizlere yer açın ve şaşırtın .Zıt renkleri kombinleyip,iki farklı tarzı karıştırabilirsiniz.Yeter ki alt metinde gizli bir uyum olsun.

Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 361 Kayıtlı Üye
  • 453 Konu
  • 5 Cevap
  • Son Üye Louiseadvof
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • MODERATÖR (10)